Tudom, hogy a téma még kicsit korai, de nekem most épp aktuális.
Karácsony
előtt, hogy a családom másik felét látogattam meg, édes "mostohám",
akit nagyon kedvelek, mutatott egy fényképet egy kokárdáról, hogy neki
nagyon tetszik, és örülne neki, hogyha megpróbálnék olyat készíteni.
A
képet nem mutatom meg, mivel nem tudja már ő sem hogy honnan mentette
le, hogy ha megyek megmutassa, szóval nem tudnék hivatkozni hogy kinek a
munkája nyerte el a tetszését.
Anno volt már nekem egy kokárda kísérletem.
Fősulin volt két csoport társam, akik egyik évben megkértek, hogy készítsek nekik kokárdát március 15-re.
Fősulin volt két csoport társam, akik egyik évben megkértek, hogy készítsek nekik kokárdát március 15-re.
Elvállaltam mert ilyet még nem csináltam. Egy mintát láttam könyvben, de nem tetszett, szóval mást kellett kitalálni. Lehetett volna, hogy csak egy szalagot fűzök, mint ahogy a "szárak" készültek, tűszövéssel, de nekem az nem az igazi kokárda.
Nem nagyon volt lehetőségem neten kutakodni a témában, mert a könyvtárban csak egy órát lehetett használni a gépet, és azt a rövid időt az ember igyekezett a lehető leghasznosabban eltölteni. Itthon akkor még nem volt internet, és bár volt számítógép terem az iskolában, ahol ha az ember bejutott nagy nehezen, mivel kevés volt a gép, és sok az ember, aki két óra között lerohant elküldeni egy-egy dolgozatot, vagy letölteni egy fontosabb anyagot, esetleg a vizsga jelentkezéseket elintézni, nem kockáztattuk meg, hogy feltartsuk a sort.
Szóval elindultam a saját fejem után:
A csajoknak tetszett, és akkor még én is büszke voltam a művemre. Így utólag nem nagy szám, de egyedi, és tavaly unokahúgom is büszkén viselte az oviban. Pedig volt itthon hagyományos kokárda is.
Na, szóval megvizslattam a képet.
Első körben egyszerűnek tűnt. A "szárakon" egyértelműen felismertem a raw technikát, tehát a kör alakú rész is raw. Gondoltam én.
A zöld közepét viszonylag hamar sikerült értelmezni. A raw-al kapcsolatos feltételezéseim hamar szét is foszlottak. Főleg a fehér sávnál vesztettem el a fonalat. De ott maximálisan.
Végső elkeseredésemben kinagyítva kinyomtattam a képet, és elkezdtem a sorokat, meg a gyöngyöket számolgatni, és rájöttem, hogy minden sorban van egyfajta rendszer. A zöld és a piros részek a legkönnyebben értelmezhetőek, de a fehér részben minden soron más a logika.
Az első próbálkozás: (második neki futásra, ugyanis az első-első próbálkozásnál a fehér sáv negyedik sorának készítése közben a harmadik sorban elpattant egy gyöngyszem, és nem volt hangulatom szétbontani, szóval újra kezdtem teljesen).
Picit göcsörtös, mert erősebben húztam meg a szálakat, amiket több helyen is össze kellett illeszteni, mert elszakadt (0,10-es damil, mint a hajszál). Meg egy helyen készítés közben beakadtam a gyöngyökbe, és nem tudtam utólag eltüntetni onnan a kis hurkot, ami képződött. Prototípusként elégedett vagyok vele.
Második neki futásra ilyen lett:
A közepe nem sikerült valami jól, mert rögtön a középső szemmel kezdtem, és aköré akartam felépíteni mindent. Most majd megpróbálom, hogy azt illesztem be a zöld körbe a legutoljára, mielőtt elkezdeném a fehér sávot, hátha szebb lesz.
A "száraknál" kicsit nehézkes, hogy egymáson el vannak csúszva a raw-al készült sorok, de azért bele lehet jönni.
Azért tetszik.
Még párat elkészítek, és rögtön bele is jövök :)
A főiskolai munkámhoz képest határozottan minőséginek tűnik. Mindenesetre azt is megtartom nosztalgiából :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése