Előre is elnézést a fényképek minőségéért.
Íme a kokárdák.
Ez a finomított kis méretű kokárda:
A középső gyöngy sokkal inkább a helyén van, mint az elsőn, ugyanis utólag helyeztem a közepébe. Ezért nem olyan nagy a lyuk. Persze jobb lenne, ha az egészet kitöltené középen, de már ez is haladás.
Még 21 db-ra kell "szalagot" tennem.
És az egészet rávarrnom egy biztosító tűre.
Van 7 db ugyanilyen a nagyobb szemű piros gyöngyből is.
Ez pedig az újfajta kokárda:
Az ihlet Marosi Istvánnétól jött.
Pontosabban nála láttam hasonló kokárdát.
Az egyik kollégám jelezte, hogy ő nagyon szeretne kokárdát gyöngyből, de nagyobbat, mint amilyenek vannak mintapéldányban. Tehát vagy alakítsam úgy a mintát, hogy mindenből több sor legyen (esélytelen, örülök, hogy ezt is átlátom, nem hogy még új sorokat tegyek bele), vagy pedig használjak nagyobb gyöngyöket.
Nagyobb gyöngyöt csak ezt a fajtát sikerült beszereznem.
Sajnos olyan kiszerelésben van, hogy a fentebb mutatott kokárdának még a közepre sem elég egy csomag gyöngy, főleg a pirosból nem. Ráadásul sok van egy csomagban, amit nem is lehet használni, mert kétszer-háromszor nagyobb, mint a többi.
Hogy mégis eleget tudjak tenni a kérésnek, kerestem egy egyszerűbb kokárdát ami alapján el tudtam indulni.
A közepe nagyon egyszerű. Ha korábban láttam volna, akkor valószínűleg ilyet készítettem volna az iskolába is, de mivel a munka nagyja megvan, így tárgytalan.
Ami eltérés az eredetihez képest, ami Marosi Istvánnénál van, az a szalag része. Tűszövéssel készítettem, és nem hagytam egyenesen az alját. Nekem jobban tetszik. De egyébként meg ízlések és pofonok :)
Persze az egész sokkal szebb lenne teljesen egyforma nagyságú gyöngyökből, de ha ló nincs, jó a szamár is ugye. Meg cél szentesíti az eszközt.